»Glede bolj tradicionalnih oblik medvrstniškega nasilja, če se lahko tako izrazim, se strinjamo, da niti ne naraščajo, gre bolj za to, da se o njih več poroča. Vsekakor pa je v porastu spletno nasilje, sovražni govor, pa nesočutni govor v najširšem pomenu besede. Na spletu je to gotovo velik problem in narašča.«
»Bolj kot število novih spletnih kupcev narašča frekvenca spletnih nakupov pri obstoječih.«
»Mit, ko govorimo o nasilju, je, da je bilo včasih razmišljanje 'Ah, saj besede pa ne bolijo' ali pa 'Naj se mladi sami zmenijo'. Zdaj je bolj očitno, da so ravno besede tiste, ki lahko na spletu bolijo in celo ogrožajo življenje, če se to nasilje stopnjuje.«
»Zato, da izboljšamo svoje delo in da smo kot država bolj učinkoviti pri preprečevanju, prepoznavanju in odpravljanju vzrokov, ki privedejo do medvrstniškega nasilja.«
»Medvrstniško nasilje je zagotovo rizični dejavnik za depresivno, anksiozno vedenje pri mladostnikih, tudi za samomorilnost. Moramo pa vedeti, da vedno obstaja skupek dejavnikov, ki privede do tega. Nemogoče pokažemo s prstom na en sam dejavnik. Medvrstniško nasilje je zagotovo velika težava med razvojem mladostnika.«
»Medvrstniško nasilje je lahko fizično (pretepanje, brcanje ipd.) ali psihično, (socialna osamitev, izdaja zaupnih informacij, širjenje škodljivih in lažnih govoric, poniževanje), lahko pa ima tudi druge oblike, ki niso nujno protipravna dejanja.«
»Nekateri pravijo, da je spletnega nasilja toliko, da to ni nič takega. Ko pridemo do točke, da je nasilje nepomembno, smo kot družba zabredli zelo daleč. Vsakršno nasilje je nesprejemljivo, to je treba ponavljati in vcepiti v našo zavest.«
»Težava nastane, ko mladostniki izkusijo, da je vpliv na druge mogoče dosegati z medvrstniškim nasiljem.«
»Obžalujem medvrstniško nasilje, do katerega je prišlo, in sem nad njim zaskrbljen. Takšnega dogajanja v šolah si ne želimo.«
»V tem času je zagotovo več spletnega nasilja.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju